Lokalita

Plantáže sú situované na Ovocinárskej ulici v severovýchodnej časti mesta Levoča pod známou Mariánskou horou. Od centra mesta sú Plantáže vzdialené iba 15 minút pešo (cca 1,2 km).

Okolie

Mesto Levoča je mesto na severovýchodnom Slovensku ležiace v Prešovskom kraji. Je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Cez mesto prechádza cesta prvej triedy z Popradu do Prešova a južne od mesta sa nachádza napojenie na diaľnicu D1. Toto takmer 15-tisícové mestečko je mestskou pamiatkovou rezerváciou a vďaka množstvu pamiatok a umeleckých skvostov patrí medzi najkrajšie historické mestá na Slovensku. Najznámejšou a jedinečnou pamiatkou je Chrám sv. Jakuba s 11 renesančnými a gotickými krídlovými oltármi, vrátane najvyššieho gotického dreveného oltára na svete (18,6m). Historické centrum mesta obklopuje mohutný hradobný systém s dĺžkou 2,5km.

Pravidelne sa tu konajú významné podujatia ako Vianočné trhy, Noc múzeí, Tajomná Levoča, Dni Majstra Pavla či Levočská hudobná jarjeseň.

Levoča je sídlom aj niekoľkých základných či stredných odborných škôl a gymnázia, a taktiež detašovaného pracoviska Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Slovenský raj

V okolí Levoče sa nachádza Národný park Slovenský raj, ktorý je považovaný za jednu z najkrajších prírodných oblastí Slovenska. Je charakteristický členitým terénom - roklinami, potokmi s vodopádmi a krasovými útvarmi, ktoré sú pre turistov sprístupnené formou chodníkov, v náročnejších častiach aj technickými pomôckami.

Katarína Gilbertson

Katarína Gilbertson

Predajca

Katarína Gilbertson je predajca projektu. Zastrešuje komunikáciu s klientmi, klientsky servis, obhliadky a kompletnú administratívu spojenú s konečným predajom v projekte Plantáže.

Opýtajte sa nás

V prípade akýkoľvek otázok či dotazov využite kontaktný formulár, zašlite nám Váš dotaz/otázku, a my Vám v krátkej dobe odpovieme.

Internetová stránka plantaze.sk používa súbory cookies na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti. Viac informácií nájdete v časti Ochrana osobných údajov.